-
<tc>Protein</tc> Breakfast Sachets (10x60g) - PorridgePorridge
+ 2
Protein Breakfast Sachets (10x60g)Satiating,
Protein rich, ready in minutes- Regular price
-
€ 23,30 - Regular price
-
€ 29,90 - Sale price
-
€ 23,30
Bestseller New -
<tc>Flavour Drops</tc> (50ml) - <tc>Blueberry</tc>Blueberry + 8
Flavour Drops (50ml)Maximum flavor, zero sugar
- Regular price
-
€ 5,99 - Regular price
-
€ 0,00 - Sale price
-
€ 5,99
(€119,80/1l)
Vegan -
<tc>SqueeBarista</tc> (65ml) - Pumpkin SpicePumpkin Spice
+ 4
SqueeBarista (65ml)Pure refreshment – zero sugar, zero calories
- Regular price
-
€ 5,32 - Regular price
-
€ 5,99 - Sale price
-
€ 5,32
New Vegan -
<tc>Clear Whey Isolate Zero</tc> (400g) - "Less sweet" Peach Ice TeaLess Sweet - Peach Ice Tea + 14
Clear Whey Isolate Zero (400g)Sugar-free Protein Lemonade- Regular price
-
€ 26,90 - Regular price
-
€ 0,00 - Sale price
-
€ 26,90
(€67,25/1kg)
-
<tc>Shaker</tc> (700ml) - Sandstone BeigeSandstone Beige
+ 18
Shaker (700ml)The classic for every occasion
- Regular price
-
€ 4,90 - Regular price
-
€ 0,00 - Sale price
-
€ 4,90
(€7,00/1l)
New -
Ashwagandha - 120 CapsulesAshwagandha120 capsules
Support for mental clarity
- Regular price
-
€ 19,90 - Regular price
-
€ 0,00 - Sale price
-
€ 19,90
(€306,15/1kg)
Vegan -
<tc>Protein</tc> 30 <tc>Protein</tc> Bars (24x35g) - ChocolateChocolate
+ 7
Protein 30Protein Bars (24x35g)30%
Protein , low sugar- Regular price
-
€ 28,56 - Regular price
-
€ 0,00 - Sale price
-
€ 28,56
(€34,00/1kg)
-
<tc>ZENITH® 50</tc> <tc>Protein</tc> Bar (45g) - <tc>Brownie Chocolate Crisp</tc>Brownie Chocolate Crisp + 5
ZENITH® 50 Protein Bar (45g)High Protein Bar with 50g protein- Regular price
-
€ 1,99 - Regular price
-
€ 0,00 - Sale price
-
€ 1,99
(€44,22/1kg)
-
Phantasty (250g) - White Choc Coco AlmondPhantasty (250g)White Choc Coco Almond
+ 3
Sugar-free s, Low-calorie flavor powder- Regular price
-
€ 18,90 - Regular price
-
€ 0,00 - Sale price
-
€ 18,90
(€75,60/1kg)
Vegan -
<tc>ZENITH® 50</tc> <tc>Protein</tc> Bar (45g) - White <tc>Chocolate</tc> CrispWhite Choc Crisp + 5
ZENITH® 50 Protein Bar (45g)High Protein Bar with 50g protein- Regular price
-
€ 1,99 - Regular price
-
€ 0,00 - Sale price
-
€ 1,99
(€44,22/1kg)
-
Platinum Omega 3 - 60 CapsulesPlatinum Omega 360 capsules à 1150.6 mg
High-dose Premium Omega 3
- Regular price
-
€ 10,90 - Regular price
-
€ 0,00 - Sale price
-
€ 10,90
(€135,40/1kg)
-
<tc>Vegan</tc> 30 <tc>Protein</tc> bars (35g) - PeanutPeanut + 2
Vegan 30Protein bars (35g)Vegan theProtein bar with 30% protein- Regular price
-
€ 1,19 - Regular price
-
€ 0,00 - Sale price
-
€ 1,19
(€34,00/1kg)
Vegan -
IronMaxx Cup V4.0 (1200ml) - Leo-Style IvoryIronMaxx Cup V4.0 (1200ml)Leo-Style Ivory
+ 11
Stylish mug for training & everyday use
- Regular price
-
€ 19,90 - Regular price
-
€ 0,00 - Sale price
-
€ 19,90
-
<tc>Protein</tc> Cream (200g) - PistachioPistachio
Protein Cream (200g)High Protein , Low-Sugar Bread Spread- Regular price
-
€ 7,99 - Regular price
-
€ 0,00 - Sale price
-
€ 7,99
(€31,96/1kg)
-
<tc>Protein</tc> Cream (250g) - White Chocolate Special EditionWhite chocolate
Protein Cream (250g)High Protein , Low-Sugar Bread Spread- Regular price
-
€ 5,99 - Regular price
-
€ 0,00 - Sale price
-
€ 5,99
(€23,96/1kg)
-
<tc>Vegan</tc> 30 <tc>Protein</tc> Bars (35g) - Almond CookieAlmond Cookie
+ 2
Vegan 30Protein Bars (35g)Vegan theProtein bar with 30% protein- Regular price
-
€ 1,19 - Regular price
-
€ 0,00 - Sale price
-
€ 1,19
(€34,00/1kg)
Vegan -
100% <tc>Whey Protein</tc> (300g) - <tc>Milk Chocolate</tc>100%Milk Chocolate Whey Protein (300g)Germany's favorite-
Whey - Regular price
-
€ 15,59 - Regular price
-
€ 0,00 - Sale price
-
€ 15,59
(€51,97/1kg)
-
<tc>Vegan</tc> 30 <tc>Protein</tc> Bars (24x35g) - PeanutPeanut + 2
Vegan 30Protein Bars (24x35g)Vegan theProtein bar with 30% protein- Regular price
-
€ 28,56 - Regular price
-
€ 0,00 - Sale price
-
€ 28,56
(€34,00/1kg)
Vegan -
<tc>Cream Protein</tc> (300g) - <tc>Cream</tc>Cream Cream Protein (300g)ideal for cooking & baking
- Regular price
-
€ 19,99 - Regular price
-
€ 0,00 - Sale price
-
€ 19,99
(€66,63/1kg)
-
Imperius (45g) - <tc>Chocolate</tc> BrownieImperius (45g)Chocolate -Brownie+ 1
36 %
Protein -Low Sugar - Regular price
-
€ 1,99 - Regular price
-
€ 0,00 - Sale price
-
€ 1,99
(€44,22/1kg)
-
<tc>Clear Plant Protein Zero</tc> (17g) - <tc>Lemon Ice Tea</tc>Lemon Ice Tea Clear Plant Protein Zero (17g)Vegan e,Sugar-free Protein Lemonade- Regular price
-
€ 2,25 - Regular price
-
€ 2,89 - Sale price
-
€ 2,25
Vegan -
100% <tc>Whey Protein</tc> (900g) - <tc>Vanilla Ice Cream</tc>100%Vanilla Ice Cream + 28
Whey Protein (900g)Germany's favorite-
Whey - Regular price
-
€ 44,90 - Regular price
-
€ 0,00 - Sale price
-
€ 44,90
(€49,89/1kg)
-
<tc>High Protein</tc> Pancake (450g) - <tc>Chocolate</tc> ChipChocolate -Chip+ 2
High Protein Pancake (450g)Protein rich, Low-Sugar, guilt-free- Regular price
-
€ 15,90 - Regular price
-
€ 0,00 - Sale price
-
€ 15,90
(€35,33/1kg)
-
<tc>Clear Whey Isolate Zero</tc> (400g) - <tc>Raspberry</tc>Raspberry + 14
Clear Whey Isolate Zero (400g)Sugar-free Protein Lemonade- Regular price
-
€ 26,90 - Regular price
-
€ 0,00 - Sale price
-
€ 26,90
(€67,25/1kg)
Bestseller -
<tc>Softbite</tc> (50g) - <tc>Peanut Caramel</tc>Peanut Caramel + 2
Softbite (50g)17g protein. 5g fiber.
- Regular price
-
€ 2,49 - Regular price
-
€ 0,00 - Sale price
-
€ 2,49
(€49,80/1kg)
-
<tc>Shaker</tc> (700ml) - Kyanaite BlueKyanite Blue
+ 18
Shaker (700ml)The classic for every occasion
- Regular price
-
€ 4,90 - Regular price
-
€ 0,00 - Sale price
-
€ 4,90
(€7,00/1l)
New -
<tc>Clear Plant Protein Zero</tc> (400g) - Peach Ice TeaPeach Iced Tea + 2
Clear Plant Protein Zero (400g)Vegan e,Sugar-free Protein Lemonade- Regular price
-
€ 26,90 - Regular price
-
€ 0,00 - Sale price
-
€ 26,90
(€67,25/1kg)
Vegan -
<tc>Clear Plant Protein Zero</tc> (400g) - <tc>Raspberry</tc>Raspberry + 2
Clear Plant Protein Zero (400g)Vegan e,Sugar-free Protein Lemonade- Regular price
-
€ 26,90 - Regular price
-
€ 0,00 - Sale price
-
€ 26,90
(€67,25/1kg)
Vegan -
<tc>Creatine Powder</tc> Monohydrate (500g)Neutral Creatine Powder Monohydrate (500g)Premium Creatine Monohydrate
- Regular price
-
€ 29,90 - Regular price
-
€ 0,00 - Sale price
-
€ 29,90
(€59,80/1kg)
Bestseller Vegan -
<tc>Softbite</tc> (50g) - White <tc>Chocolate</tc> PistachioWhite
Chocolate Pistachio+ 2
Softbite (50g)17g protein. 5g fiber.
- Regular price
-
€ 2,49 - Regular price
-
€ 0,00 - Sale price
-
€ 2,49
(€49,80/1kg)
New -
Proteccino (500g) - <tc>Hazelnut Mocha</tc>Proteccino (500g)Hazelnut Mocha + 5
Creamy
Protein Iced Coffee- Regular price
-
€ 28,90 - Regular price
-
€ 0,00 - Sale price
-
€ 28,90
(€57,80/1kg)
-
<tc>Lava Bar</tc> <tc>Protein</tc> Bars (18x40g) - <tc>Peanut Caramel</tc>Peanut Caramel + 6
Lava Bar Protein Bars (18x40g)Protein Bar with a smooth-melting core- Regular price
-
€ 25,90 - Regular price
-
€ 39,42 - Sale price
-
€ 25,90
-
<tc>Clear Whey Isolate Zero</tc> (400g) - "Less sweet" <tc>Lemon Ice Tea</tc>Less Sweet -
Lemon Ice Tea + 14
Clear Whey Isolate Zero (400g)Sugar-free Protein Lemonade- Regular price
-
€ 26,90 - Regular price
-
€ 0,00 - Sale price
-
€ 26,90
(€67,25/1kg)
-
<tc>Clear Whey Isolate Zero</tc> (400g) - CherryCherry + 14
Clear Whey Isolate Zero (400g)Sugar-free Protein Lemonade- Regular price
-
€ 26,90 - Regular price
-
€ 0,00 - Sale price
-
€ 26,90
(€67,25/1kg)
-
<tc>Protein</tc> Breakfast Sachets (10x60g) - SemolinaSemolina
+ 2
Protein Breakfast Sachets (10x60g)Satiating,
Protein rich, ready in minutes- Regular price
-
€ 23,30 - Regular price
-
€ 29,90 - Sale price
-
€ 23,30
New -
<tc>Protein Chips 40</tc> (50g) - PaprikaBell pepper
+ 5
Protein Chips 40 (50g)Fitness chips for diet, training & everyday life
- Regular price
-
€ 2,29 - Regular price
-
€ 0,00 - Sale price
-
€ 2,29
(€45,80/1kg)
-
<tc>Flavour Drops</tc> (50ml) - <tc>Coconut</tc>Coconut + 8
Flavour Drops (50ml)Maximum flavor, zero sugar
- Regular price
-
€ 5,99 - Regular price
-
€ 0,00 - Sale price
-
€ 5,99
(€119,80/1l)
Vegan -
<tc>Vegan</tc> 30 <tc>Protein</tc> Bars (24x35g) - Almond CookieAlmond Cookie
+ 2
Vegan 30Protein Bars (24x35g)Vegan theProtein bar with 30% protein- Regular price
-
€ 28,56 - Regular price
-
€ 0,00 - Sale price
-
€ 28,56
(€34,00/1kg)
Vegan -
100% <tc>Whey Protein</tc> (900g) - Blueberry Cheesecake100%Blueberry Cheesecake
+ 28
Whey Protein (900g)Germany's favorite-
Whey - Regular price
-
€ 44,90 - Regular price
-
€ 0,00 - Sale price
-
€ 44,90
(€49,89/1kg)
-
Rice Pudding (750g) - <tc>Neutral</tc>Rice Pudding (750g)Neutral High-fiber rice pudding
- Regular price
-
€ 14,07 - Regular price
-
€ 14,90 - Sale price
-
€ 14,07
Vegan