-
<tc>Softbite</tc> (50g) - <tc>Caramel Chocolate</tc>Caramel Chocolate + 2
Softbite (50g)17g protein. 5g fiber.
- Regular price
-
€ 2,49 - Regular price
-
€ 0,00 - Sale price
-
€ 2,49
(€49,80/1kg)
-
<tc>Lava Bar</tc> <tc>Protein</tc> Bars (18x40g) - Cookies and CreamCookies & Cream + 6
Lava Bar Protein Bars (18x40g)Protein Bar with a smooth-melting core- Regular price
-
€ 21,96 - Regular price
-
€ 39,42 - Sale price
-
€ 21,96
Bestseller -
<tc>Flavour Drops</tc> (50ml) - <tc>Strawberry</tc>Strawberry + 8
Flavour Drops (50ml)Maximum taste, zero sugar
- Regular price
-
€ 5,99 - Regular price
-
€ 0,00 - Sale price
-
€ 5,99
(€119,80/1l)
Vegan -
<tc>Flavour Drops</tc> (50ml) - ChocolateChocolate
+ 8
Flavour Drops (50ml)Maximum flavor, zero sugar
- Regular price
-
€ 5,99 - Regular price
-
€ 0,00 - Sale price
-
€ 5,99
(€119,80/1l)
Vegan -
Light Sauce (285ml) - Smoky BBQLight Sauce (285ml)Smoky BBQ
+ 2
Intense flavor, less sugar.
- Regular price
-
€ 4,66 - Regular price
-
€ 5,99 - Sale price
-
€ 4,66
New -
Proteccino (500g) - <tc>Chocolate</tc>Proteccino (500g)Chocolate + 2
Creamy
Protein Iced Coffee- Regular price
-
€ 28,90 - Regular price
-
€ 0,00 - Sale price
-
€ 28,90
(€57,80/1kg)
Bestseller -
100% <tc>Whey Protein</tc> (500g) - <tc>Dark Cookie</tc> <tc>Salted Caramel</tc>100%Dark Cookies Salted Caramel + 32
Whey Protein (500g)Germany's favorite-
Whey - Regular price
-
€ 25,90 - Regular price
-
€ 0,00 - Sale price
-
€ 25,90
(€28,78/1kg)
-
<tc>Shaker</tc> (700ml) - Mineral GreenMineral Green
+ 18
Shaker (700ml)The classic for every occasion
- Regular price
-
€ 4,90 - Regular price
-
€ 0,00 - Sale price
-
€ 4,90
(€7,00/1l)
New -
<tc>Clear Whey Isolate Zero</tc> (400g) - Strawberry MojitoStrawberry Mojito
+ 14
Clear Whey Isolate Zero (400g)Sugar-free Protein Lemonade- Regular price
-
€ 26,90 - Regular price
-
€ 0,00 - Sale price
-
€ 26,90
(€67,25/1kg)
Bestseller -
<tc>Clear Whey Isolate Zero</tc> (30g) - Wild BerriesWild Berries
Clear Whey Isolate Zero (30g)Sugar-free Protein Lemonade- Regular price
-
€ 2,33 - Regular price
-
€ 2,99 - Sale price
-
€ 2,33
-
100% <tc>Whey Protein</tc> (500g) - <tc>Cookies & Cream</tc>100%Cookies & Cream + 32
Whey Protein (500g)Germany's favorite-
Whey - Regular price
-
€ 25,90 - Regular price
-
€ 0,00 - Sale price
-
€ 25,90
(€51,80/1kg)
-
<tc>Flavour Drops</tc> (50ml) - <tc>Lemon Cheesecake</tc>Lemon Cheesecake + 8
Flavour Drops (50ml)Maximum flavor, zero sugar
- Regular price
-
€ 5,99 - Regular price
-
€ 0,00 - Sale price
-
€ 5,99
(€119,80/1l)
Vegan -
<tc>Vegan</tc> 30 <tc>Protein</tc> Bars (35g) - ChocolateChocolate
+ 2
Vegan 30Protein Bars (35g)Vegan theProtein bar with 30% protein- Regular price
-
€ 1,19 - Regular price
-
€ 0,00 - Sale price
-
€ 1,19
(€34,00/1kg)
Vegan -
Wafix (39g) - <tc>Peanut Caramel</tc>Wafix (39g)Peanut-Caramel
+ 1
High-
Protein Waffle Bar- Regular price
-
€ 1,27 - Regular price
-
€ 2,29 - Sale price
-
€ 1,27
-
<tc>High Protein Potato Chips</tc> (60g) - <tc>Salt & Vinegar</tc>Salt & Vinegar + 1
High Protein Potato Chips (60g)Fitness chips for diet, training & everyday life
- Regular price
-
€ 2,29 - Regular price
-
€ 0,00 - Sale price
-
€ 2,29
(€38,17/1kg)
New Vegan -
100% <tc>Vegan Protein Zero</tc> (500g) - <tc>Mango Passionfruit</tc>100%Mango Passionfruit + 15
Vegan Protein Zero (500g)Sugar-free sVegan itProtein - Regular price
-
€ 20,90 - Regular price
-
€ 0,00 - Sale price
-
€ 20,90
(€41,80/1kg)
Vegan -
<tc>Lava Bar</tc> <tc>Protein</tc> Bar (40g) - <tc>White Salty Peanut</tc>White Salty Peanut + 7
Lava Bar Protein Bar (40g)Protein Bar with a creamy core- Regular price
-
€ 1,22 - Regular price
-
€ 2,19 - Sale price
-
€ 1,22
-
<tc>Protein Tortilla Chips 2.0</tc> (60g) - Sour Cream & OnionSour Cream & Onion
+ 2
Protein Tortilla Chips 2.0 (60g)Protein -Chips, baked & crispy- Regular price
-
€ 2,29 - Regular price
-
€ 0,00 - Sale price
-
€ 2,29
(€38,17/1kg)
-
100% <tc>Whey Protein</tc> (500g) - <tc>Chocolate</tc> Cookie100%Chocolate Cookie + 32
Whey Protein (500g)Germany's favorite-
Whey - Regular price
-
€ 24,99 - Regular price
-
€ 0,00 - Sale price
-
€ 24,99
(€49,98/1kg)
-
<tc>Vegan</tc> 30 <tc>Protein</tc> Bars (24x35g) - ChocolateChocolate
+ 2
Vegan 30Protein Bars (24x35g)Vegan theProtein bar with 30% protein- Regular price
-
€ 28,56 - Regular price
-
€ 0,00 - Sale price
-
€ 28,56
(€34,00/1kg)
Vegan -
<tc>Lava Bar</tc> <tc>Protein</tc> Bars (18x40g) - <tc>Dark Cookie</tc>Dark Cookie + 6
Lava Bar Protein Bars (18x40g)Protein Bar with a smooth-melting core- Regular price
-
€ 39,42 - Regular price
-
€ 0,00 - Sale price
-
€ 39,42
(€54,75/1kg)
Bestseller -
100% <tc>Whey Protein</tc> (500g) - Creamy Pistachio (Special Edition)100%Creamy Pistachio
+ 32
Whey Protein (500g)Germany's favorite-
Whey - Regular price
-
€ 25,90 - Regular price
-
€ 0,00 - Sale price
-
€ 25,90
(€51,80/1kg)
-
<tc>Flavour Drops</tc> (50ml) - <tc>Banana</tc>Banana + 8
Flavour Drops (50ml)Maximum flavor, zero sugar
- Regular price
-
€ 5,99 - Regular price
-
€ 0,00 - Sale price
-
€ 5,99
(€119,80/1l)
Vegan -
Proteccino (500g) - White <tc>Chocolate</tc> MochaProteccino (500g)White
Chocolate Mocha+ 5
Creamy
Protein Iced Coffee- Regular price
-
€ 28,90 - Regular price
-
€ 0,00 - Sale price
-
€ 28,90
(€57,80/1kg)
New -
100% <tc>Vegan Protein Zero</tc> (500g) - <tc>Buttermilk Lemon</tc>100%Buttermilk Lemon + 15
Vegan Protein Zero (500g)Sugar-free sVegan itProtein - Regular price
-
€ 20,90 - Regular price
-
€ 0,00 - Sale price
-
€ 20,90
(€41,80/1kg)
Vegan -
Chunked (150g) - <tc>Fudge Brownie</tc>Chunked (150g)Fudge Brownie + 5
Less sugar. More taste.
- Regular price
-
€ 9,77 - Regular price
-
€ 10,99 - Sale price
-
€ 9,77
New Vegan -
2 kcal Oil Spray (200ml) - Butter2 kcal Oil Spray (200ml)Butter
+ 1
Oil spray with only 2 kcal
- Regular price
-
€ 5,49 - Regular price
-
€ 0,00 - Sale price
-
€ 5,49
(€27,45/1l)
New Vegan -
100% <tc>Whey Protein</tc> (30g) - <tc>Vanilla Ice Cream</tc>100%Vanilla Ice Cream + 4
Whey Protein (30g)Germany's favorite-
Whey - Regular price
-
€ 2,89 - Regular price
-
€ 0,00 - Sale price
-
€ 2,89
(€96,33/1kg)
-
100% <tc>Whey Protein</tc> (500g) - <tc>Poppy Seed Cheesecake</tc>100%Poppy Seed Cheesecake + 1
Whey Protein (500g)Germany's favorite-
Whey - Regular price
-
€ 25,90 - Regular price
-
€ 0,00 - Sale price
-
€ 25,90
(€51,80/1kg)
-
<tc>Lava Bar</tc> <tc>Protein</tc> Bars (18x40g) - <tc>Fudge Brownie</tc>Fudge Brownie + 6
Lava Bar Protein Bars (18x40g)Protein Bar with a creamy core- Regular price
-
€ 21,96 - Regular price
-
€ 39,42 - Sale price
-
€ 21,96
-
100% <tc>Whey Protein</tc> (500g) - <tc>Lemon Yoghurt</tc>100%Lemon Yoghurt + 32
Whey Protein (500g)Germany's favorite-
Whey - Regular price
-
€ 25,90 - Regular price
-
€ 0,00 - Sale price
-
€ 25,90
(€51,80/1kg)
-
<tc>Matcha</tc> Bites (46g) - <tc>Matcha</tc>-StrawberryMatcha -StrawberryMatcha Bites (46g)Matcha meetsProtein – the perfect snack- Regular price
-
€ 2,29 - Regular price
-
€ 0,00 - Sale price
-
€ 2,29
(€49,78/1kg)
New -
Light Sauce (285ml) - Burger SauceLight Sauce (285ml)Burger Sauce
+ 2
Intense flavor, less sugar.
- Regular price
-
€ 4,66 - Regular price
-
€ 5,99 - Sale price
-
€ 4,66
New -
<tc>Shaker</tc> (700ml) - Black MatteBlack Matte
+ 18
Shaker (700ml)The classic for every occasion
- Regular price
-
€ 4,90 - Regular price
-
€ 0,00 - Sale price
-
€ 4,90
(€7,00/1l)
-
<tc>Proteccino Plant</tc> (500g) - <tc>Chococcino</tc>Chococcino + 2
Proteccino Plant (500g)Vegan heProtein Iced Coffee- Regular price
-
€ 28,90 - Regular price
-
€ 0,00 - Sale price
-
€ 28,90
(€57,80/1kg)
New Vegan -
<tc>Clear Whey Isolate Zero</tc> (400g) - <tc>Mango Peach Ice Tea</tc>Mango Peach Ice Tea + 14
Clear Whey Isolate Zero (400g)Sugar-free Protein Lemonade- Regular price
-
€ 26,90 - Regular price
-
€ 0,00 - Sale price
-
€ 26,90
(€67,25/1kg)
Bestseller -
<tc>Clear Whey Isolate Zero</tc> (400g) - Cola <tc>Orange</tc>Cola
Orange + 14
Clear Whey Isolate Zero (400g)Sugar-free Protein Lemonade- Regular price
-
€ 26,90 - Regular price
-
€ 0,00 - Sale price
-
€ 26,90
(€67,25/1kg)
-
<tc>Protein</tc>o (12x30g) - Double <tc>Dark Chocolate</tc>Double
Dark Chocolate + 5
Protein o (12x30g)Low-Sugar,
High Protein bar with creamy filling- Regular price
-
€ 13,32 - Regular price
-
€ 23,88 - Sale price
-
€ 13,32
-
100% <tc>Vegan Protein Zero</tc> (500g) - Peanut <tc>Chocolate</tc> Cookie Dough100%Peanut-Chocolate Cookie Dough + 15
Vegan Protein Zero (500g)Sugar-free sVegan itProtein - Regular price
-
€ 20,90 - Regular price
-
€ 0,00 - Sale price
-
€ 20,90
(€41,80/1kg)
Vegan -
<tc>Creatine</tc> Caps Monohydrate - 130 Capsules130 capsules à 928 mg
Creatine Caps MonohydratePre-dosed Creatine Tablets
- Regular price
-
€ 29,90 - Regular price
-
€ 0,00 - Sale price
-
€ 29,90
(€247,93/1kg)