-
<tc>Protein Chips 40</tc> (50g) - OrientalOriental
+ 5
Protein Chips 40 (50g)Fitness chips for diet, training & everyday life
- Regular price
-
€ 2,29 - Regular price
-
€ 0,00 - Sale price
-
€ 2,29
(€45,80/1kg)
-
Krea7 Superalkaline - 180 TabletsKrea7 Superalkaline180 tablets
+ 1
Premium 7-Component Creatine
- Regular price
-
€ 57,90 - Regular price
-
€ 0,00 - Sale price
-
€ 57,90
(€144,64/1kg)
-
<tc>SqueeBarista</tc> (65ml) - <tc>Salted Caramel</tc>Salted Caramel + 4
SqueeBarista (65ml)Pure refreshment – zero sugar, zero calories
- Regular price
-
€ 5,32 - Regular price
-
€ 5,99 - Sale price
-
€ 5,32
New Vegan -
100% <tc>Whey Protein</tc> (900g) - Strawberry100%Strawberry + 28
Whey Protein (900g)Germany's favorite-
Whey - Regular price
-
€ 44,90 - Regular price
-
€ 0,00 - Sale price
-
€ 44,90
(€49,89/1kg)
-
Maxxers (49g) - White Choc Pistachio CaramelMaxxers (49g)White Choc Pistachio Caramel
+ 3
High
Protein . Low-Sugar. 100% Taste.- Regular price
-
€ 2,49 - Regular price
-
€ 0,00 - Sale price
-
€ 2,49
(€50,82/1kg)
New -
<tc>Magnesium</tc> - 130 capsules130 capsules à 767 mg
Magnesium 300mg
Magnesium per capsule- Regular price
-
€ 16,90 - Regular price
-
€ 0,00 - Sale price
-
€ 16,90
(€169,34/1kg)
-
100% <tc>Whey Protein</tc> (30g) - <tc>Cookies & Cream</tc>100%Cookies & Cream + 4
Whey Protein (30g)Germany's favorite-
Whey - Regular price
-
€ 2,89 - Regular price
-
€ 0,00 - Sale price
-
€ 2,89
(€96,33/1kg)
-
<tc>Lava Bar</tc> <tc>Protein</tc> Bars (18x40g) - <tc>White Salty Peanut</tc>White Salty Peanut + 6
Lava Bar Protein Bars (18x40g)Protein Bar with a creamy core- Regular price
-
€ 21,96 - Regular price
-
€ 39,42 - Sale price
-
€ 21,96
-
<tc>Clear Whey Isolate Zero</tc> (400g) - <tc>Lemon Ice Tea</tc>Lemon Ice Tea + 14
Clear Whey Isolate Zero (400g)Sugar-free Protein Lemonade- Regular price
-
€ 26,90 - Regular price
-
€ 0,00 - Sale price
-
€ 26,90
(€67,25/1kg)
-
<tc>Clear Whey Isolate Zero</tc> (400g) - Peach Ice TeaPeach Iced Tea + 14
Clear Whey Isolate Zero (400g)Sugar-free Protein Lemonade- Regular price
-
€ 26,90 - Regular price
-
€ 0,00 - Sale price
-
€ 26,90
(€67,25/1kg)
-
Rice Pudding (2000g) - <tc>Neutral</tc>Rice Pudding (2000g)Neutral High-fiber rice pudding
- Regular price
-
€ 30,90 - Regular price
-
€ 0,00 - Sale price
-
€ 30,90
(€15,45/1kg)
Vegan -
Collagen Bar (40g) - <tc>Raspberry</tc>Collagen Bar (40g)Raspberry + 2
Snack bars for skin & hair
- Regular price
-
€ 1,99 - Regular price
-
€ 0,00 - Sale price
-
€ 1,99
(€49,75/1kg)
-
<tc>Protein</tc>o (12x30g) - <tc>Chocolate</tc> <tc>Salted Caramel</tc>Chocolate Salted Caramel + 5
Protein o (12x30g)Low-Sugar,
High Protein bar with creamy filling- Regular price
-
€ 23,88 - Regular price
-
€ 0,00 - Sale price
-
€ 23,88
(€66,33/1kg)
-
100% <tc>Whey Protein</tc> (900g) - Cookies and Cream100%Cookies & Cream + 28
Whey Protein (900g)Germany's favorite-
Whey - Regular price
-
€ 44,90 - Regular price
-
€ 0,00 - Sale price
-
€ 44,90
(€49,89/1kg)
-
Chunked (150g) - <tc>Salted Caramel</tc>Chunked (150g)Salted Caramel + 5
Less sugar. More taste.
- Regular price
-
€ 9,77 - Regular price
-
€ 10,99 - Sale price
-
€ 9,77
New Vegan -
IronMaxx Cup V4.0 (1200ml) - RoseIronMaxx Cup V4.0 (1200ml)Rose
+ 11
Stylish mug for training & everyday use
- Regular price
-
€ 15,48 - Regular price
-
€ 19,90 - Sale price
-
€ 15,48
New -
Proteccino (500g) - <tc>Chocolate</tc>Proteccino (500g)Chocolate + 3
Creamy
Protein Iced Coffee- Regular price
-
€ 28,90 - Regular price
-
€ 0,00 - Sale price
-
€ 28,90
(€57,80/1kg)
-
<tc>ZENITH® 50</tc> <tc>Protein</tc> Bars (16x45g) - White <tc>Chocolate</tc> CrispWhite Choc Crisp + 2
ZENITH® 50 Protein Bars (16x45g)High Protein Bar with 50g protein- Regular price
-
€ 31,84 - Regular price
-
€ 0,00 - Sale price
-
€ 31,84
(€44,22/1kg)
-
<tc>Creatine</tc> Creapure® Sticks (30x3.4g)Neutral Creatine Creapure® Sticks (30x3.4g)Creatine powder, pre-dosed 2GO
- Regular price
-
€ 19,90 - Regular price
-
€ 0,00 - Sale price
-
€ 19,90
(€195,10/1kg)
Vegan -
<tc>Protein</tc>o (12x30g) - Dark Choc CoconutDark Chocolate Coconut+ 5
Protein o (12x30g)Low-Sugar,
High Protein bar with creamy filling- Regular price
-
€ 23,88 - Regular price
-
€ 0,00 - Sale price
-
€ 23,88
(€66,33/1kg)
-
100% <tc>Whey Protein</tc> (2350g) - <tc>French Vanilla</tc>100%French Vanilla + 24
Whey Protein (2350g)Germany's favorite-
Whey - Regular price
-
€ 109,99 - Regular price
-
€ 0,00 - Sale price
-
€ 109,99
(€46,80/1kg)
-
<tc>Protein</tc> Breakfast Sachets (10x60g) - Rice PuddingRice pudding
+ 2
Protein Breakfast Sachets (10x60g)Satiating,
Protein rich, ready in minutes- Regular price
-
€ 23,30 - Regular price
-
€ 29,90 - Sale price
-
€ 23,30
New -
<tc>Creatine Powder</tc> Monohydrate (250g)Neutral Creatine Powder Monohydrate (250g)Premium Creatine Monohydrate
- Regular price
-
€ 19,90 - Regular price
-
€ 0,00 - Sale price
-
€ 19,90
(€79,60/1kg)
Vegan -
<tc>Protein</tc> & Nut (45g) - Pistachio-White ChocPistachio-White Chocolate
Protein & Nut (45g)High Protein Nut Bar- Regular price
-
€ 2,29 - Regular price
-
€ 0,00 - Sale price
-
€ 2,29
(€50,89/1kg)
-
<tc>ZENITH® 50</tc> <tc>Protein</tc> Bar (100g) - <tc>Brownie Chocolate Crisp</tc>Brownie Chocolate Crisp + 3
ZENITH® 50 Protein Bar (100g)High Protein Bar with 50g protein- Regular price
-
€ 3,99 - Regular price
-
€ 0,00 - Sale price
-
€ 3,99
(€39,90/1kg)
-
<tc>Clear Whey Isolate Zero</tc> (400g) - <tc>Green Apple</tc>Green Apple + 14
Clear Whey Isolate Zero (400g)Sugar-free Protein Lemonade- Regular price
-
€ 26,90 - Regular price
-
€ 0,00 - Sale price
-
€ 26,90
(€67,25/1kg)
-
<tc>Lava Bar</tc> <tc>Protein</tc> Bars (18x40g) - <tc>White Almond Coconut</tc>White Almond Coconut + 6
Lava Bar Protein Bars (18x40g)Protein Bar with a creamy core- Regular price
-
€ 27,49 - Regular price
-
€ 39,42 - Sale price
-
€ 27,49
-
<tc>Protein</tc> Breakfast Sachets (60g) - PorridgePorridge
+ 1
Protein Breakfast Sachets (60g)Satisfying,
Protein rich, ready in minutes- Regular price
-
€ 2,33 - Regular price
-
€ 2,99 - Sale price
-
€ 2,33
New -
<tc>Clear Whey Isolate Zero</tc> (400g) - WatermelonWatermelon
+ 1
Clear Whey Isolate Zero (400g)Sugar-free Protein Lemonade- Regular price
-
€ 26,90 - Regular price
-
€ 0,00 - Sale price
-
€ 26,90
(€67,25/1kg)
New -
Chunked (150g) - StrawberryChunked (150g)Strawberry
+ 5
Less sugar. More taste.
- Regular price
-
€ 9,77 - Regular price
-
€ 10,99 - Sale price
-
€ 9,77
New Vegan -
<tc>Protein</tc> 30 <tc>Protein</tc> Bar Multipack (6x35g) - ChocolateChocolate
+ 1
Protein 30Protein Bar Multipack (6x35g)30%
Protein , low sugar- Regular price
-
€ 5,89 - Regular price
-
€ 0,00 - Sale price
-
€ 5,89
(€28,05/1kg)
-
<tc>Shaker</tc> (700ml) - Dark BlueDark blue
+ 18
Shaker (700ml)The classic for every occasion
- Regular price
-
€ 4,90 - Regular price
-
€ 0,00 - Sale price
-
€ 4,90
(€7,00/1l)
-
<tc>Cream Protein</tc> (500g) - TruffleTruffle
+ 2
Cream Protein (500g)Ideal for cooking & baking
- Regular price
-
€ 25,90 - Regular price
-
€ 0,00 - Sale price
-
€ 25,90
(€51,80/1kg)
New -
<tc>High Protein Potato Chips</tc> (60g) - Sour Cream & OnionSour Cream & Onion
High Protein Potato Chips (60g)Fitness chips for diet, training & everyday life
- Regular price
-
€ 2,29 - Regular price
-
€ 0,00 - Sale price
-
€ 2,29
(€45,80/1kg)
Vegan -
100% <tc>Whey Protein</tc> (900g) - <tc>Chocolate Mousse</tc>100%Chocolate Mousse + 28
Whey Protein (900g)Germany's favorite-
Whey - Regular price
-
€ 44,90 - Regular price
-
€ 0,00 - Sale price
-
€ 44,90
(€49,89/1kg)
-
<tc>Protein</tc> & Almond (45g) - Almond Double CaramelAlmond Double Caramel
Protein & Almond (45g)Crunchy Almonds, Creamy Caramel
- Regular price
-
€ 1,69 - Regular price
-
€ 2,29 - Sale price
-
€ 1,69
-
<tc>Creatine Powder</tc> Monohydrate (750g)Neutral Creatine Powder Monohydrate (750g)Premium Creatine Monohydrate
- Regular price
-
€ 45,90 - Regular price
-
€ 0,00 - Sale price
-
€ 45,90
(€61,20/1kg)
Vegan -
100% <tc>Whey Protein</tc> (900g) - <tc>Pure Dark Cocoa</tc>100%Pure Dark Cocoa + 28
Whey Protein (900g)Germany's favorite-
Whey - Regular price
-
€ 44,90 - Regular price
-
€ 0,00 - Sale price
-
€ 44,90
(€49,89/1kg)
-
IronMaxx Cup V3.0 (1200ml) - AnthraciteIronMaxx Cup V3.0 (1200ml)Anthracite
+ 2
Stylish mug for training & everyday use
- Regular price
-
€ 15,48 - Regular price
-
€ 19,90 - Sale price
-
€ 15,48
-
2 kcal Oil Spray (200ml) - <tc>Neutral</tc>2 kcal Oil Spray (200ml)Neutral + 1
Oil spray with only 2 kcal
- Regular price
-
€ 5,49 - Regular price
-
€ 0,00 - Sale price
-
€ 5,49
(€27,45/1l)
New Vegan